Nieprawidłowości w wyniku mikroskopowego rozmazu krwi

Witam, wykonałam badanie krwi wszystkie wyniki są idealne tylko w rozmazie mikroskopowym opis płytek anizocytoza, co to znaczy? czy mam się niepokoić? PLT 383 (140-40) MPV,9 (6,0-11)

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to występowanie płytek różnych wielkości. Proponuję zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badania ponieważ nie znam całej historii medycznej aby coś więcej poradzić.