Nieprawidłowy wynik HCT i ALP u 8-latka

Odebrałam dzisiaj wyniki badań mojego syna ma wszystkie wyniki krwi w normie oprócz HCT - 33,3% oraz ALP - 600 U/I. Czy mam mieć powody do niepokoju czy wszystko jest w porządku. Syn ma 8 lat.

Witam serdecznie. ALP czyli fosfataza zasadowa jest enzymem obecnym głównie w kościach, wątrobie i jelitach. W diagnostyce największe znaczenie chorobowe ma jego zwiększone stężenie. W tym przypadku należy uwzględnić wywiad, badanie fizykalne oraz wszystkie wykonane badania dodatkowe. Jeden wynik nie pozwala powiedzieć niczego więcej. Niski poziom hematokrytu może świadczyć o niedokrwistości, hemolizie, dużej utracie krwi, przewodnieniu lub różnym chorobom szpiku kostnego. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pediatry w celu całościowej oceny stanu klinicznego.