Nieprzyjęcie tabletki w 2 tygodniu

Dzień Dobry !:) Mam takie pytanie, mianowicie: zamiast w 8 dzień wzięłam tabletkę w dzień 9, ale zorientowałam się dopiero w połowie blistra i wtedy wzięłam dwie tabletki naraz. Okres dostałam pod koniec przyjmowania tabletek, a nie w czasie 7-dniowej przerwy. Kolejne opakowanie zaczęłam normalnie 8. dnia. Bardzo bolą mnie dolne partie pleców i piersi bolą przy dotykaniu. Gdy te opakowanie tabletek skończyłam, zrobiłam test i wyszedł negatywny. Mam krwawienie z odstawienia w terminie, tylko takie słabsze. Co może być powodem tego bólu piersi i dolnych partii pleców? Bo skoro okres jest i wynik testu negatywny, to to nie ciąża. W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza, ale chciałabym coś wiedzieć wcześniej:) Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam KASIAA

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wiązałabym Pani dolegliwości z pominiętą tabletką, gdyż nieprzyjęcie tabletki w 2 tygodniu nie jest związane ze szczególnie wysokim ryzykiem ciąży (co potwierdził negatywny wynik testu). Takie dolegliwości mogą mieć przeróżne podłoże, np. wynikać z patologii kręgosłupa. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie Pani.