Nieprzyjemne skutki brania tabletek antykoncepcyjnych Jeanine w przypadku narośli na jajniku

Witam. Ostatnio byłam na badaniu USG. Wykryło mi na lewym jajniku narośl o wymiarach 24x49mm. Dostałam tabletki antykoncepcyjne Jeanine. Jednak już po wzięciu pierwszej odczułam nieprzyjemne skutki. Od kiedy je zażywam jest mi niedobrze i słabo. Stąd moje pytanie, czy warto je nadal brać? Czy skonsultować to jeszcze na wizycie u innego ginekologa?

witam! kuracja hormonalna jest najskuteczniejszym (poza chirurgicznym) sposobem na pozbycie się zmian o charakterze torbieli na jajnikach. Myślę jednak że w Pani przypadku należy rozważyć zmianę dotychczas stosowanego leku na inny, lepiej tolerowany preparat.