Osłabienie po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Kilka dni temu miałam wykonane badanie USG, które wykazało, że na lewym jajniku mam torbiel o wymiarach 24x49mm. Teraz mam zażywać tabletki antykoncepcyjne Jeanine. Niestety podczas ich zażywani jest mi niedobrze i słabo. Mam w związku z tym takie pytanie - czy skonsultować to jeszcze z innym ginekologiem? I czy jest jeszcze inny sposób na pozbycie się tego? Bo mam już dosyć tych tabletek.

Witam! Torbiele na jajnikach można leczyć również operacyjnie. Jednak zdecydowanie lepszym i mniej inwazyjnym pomysłem wydaje się być doustna terapia hormonalna. Myślę że w Pani sytuacji warto zamienić dotychczas stosowany preparat na inny, lepiej tolerowany.