Nieprzyjemny posmak po przyjęciu dawki leku Trexan stosowanego na idiopatyczne zapalenie stawów

Witam, od lat choruję na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów i biorę leki, m.in trexan (wcześniej tabletki, teraz przeszłam na zastrzyki). I tego właśnie dotyczy moje pytanie - po trexanie jestem bardzo zmęczona, senna, mam nudności, ale do tego się juz przyzwyczaiłam, jednak nie mogę poradzić sobie z tym nieprzyjemnym posmakiem w ustach po przyjęciu dawki (raz w tygodniu). I tutaj pytanie - jak mogę go zwalczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy najprawdopodobniej są spowodowane przyjmowaniem leków. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który po zbadaniu wdroży odpowiednie postępowanie.