Nieprzyjemny posmak w ustach i ból czoła

Witam. Od pewnego czasu mam uczucie nieprzyjemnego posmaku w ustach, powoduje go flegma spływająca mi do gardła. Zaczęło się to około półtora tygodnia temu. Jest to dziwny posmak, nie przypomina żadnego tradycyjnego smaku, wydaje mi się że najbliższy jest mu smak/zapach pleśni. Dodatkowo, dzisiaj potwornie boli mi głowa (dokładnie czoło, nad brwiami). Wydaje mi się że to zatoki. Moje pytania to: czy to może być powiązane? i co to jest? bardzo proszę o poradę i opinię.

To nie tyle może, co prawie na pewno jest powiązane.Zapewne jest to ropna wydzielina spływająca z zatok ( której smak chorzy opisują czasami podobnie jak u Pani/Pana), umiejscowienie bólu tez wskazuje na zatoki ( zatoki czołowe ). Proponuje udać się do lekarza POZ celem zbadania i ustalenia leczenia.

Witam,

Objawy które Pani opisuje sugerują ostre zapalenia zatok obocznych nosa - spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła, ból głowy w okolicy czołowej. Leczeniem z wyboru w takich sytuacjach jest leczenie miejscowe (donosowe) - glikokortykosteroidy w aerozolu. Aplikacje leku nalezy poprzedzic wykonaniem dokladnej toalety nosa za pomoca roztorow soli morskiej do nabycia w aptece bez recepty (po prostu trzeba dokladnie oczyscic blone sluzowa nosa przed aplikacja leku, bo inaczej lek nie zadziala). Warto w pozniejszym czasie pomyslec o diagnostyce alergologicznej - czy przypadkiem nie cierpi Pani na alergiczny niezyt nosa.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga