Nieprzyjemny zapach z pochwy po wytrysku

Witam! Nie zawsze po stosunku mogę się umyć. Nieraz sperma przez noc po prostu się psuje w mojej pochwie. Niesamowicie cuchnie i ja później przez parę dni. Dzieje się tak raz na kilka, kilkanaście tygodni, właśnie po dość intensywnym zbliżeniu (3 dni z rzędu). Muszę leczyć się Clotrimazolem lub Ginalginem. Mam wkładkę Mirenę, może to ma coś wspólnego z moim problemem? A może to flora bakteryjna mojego partnera nie może zgodzić się z moją? Bo i takie coś kiedyś słyszałam. Współżyjemy ze sobą od 8 lat i ciągle mam powracający problem z zapachami, swędzeniem, itp. Mój partner ma dość duży wytrysk, a nie możemy stosować kondomów, ponieważ jest on uczulony na lateks. Proszę o poradę!

Witam!
Ze względów anatomicznych nie jest możliwe całkowite wypłukanie nasienia z pochwy po stosunku. Zawsze zostanie pewna ilość w tzw. sklepieniu tylnym pochwy, który pełni rolę naturalnego zbiornika spermy po stosunku. Jeśli chodzi o przyczyny nieprzyjemnego zapachu spermy to jest ich kilka, m.in. przyczyną nieprzyjemnego zapachu spermy jest mieszana infekcja bakteryjna. Wkładka Mirena jako działanie niepożądane może również powodować upławy oraz stany zapalne pochwy i sromu, szczególnie grzybicze lub bakteryjne. W związku z tym przyczyn problemu może być kilka. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, konieczne jest dokładne badanie ginekologiczne oraz ewentualnie badanie dodatkowe. W przypadku braku nieprawidłowości warto wykluczyć przyczynę partnera. W tym celu warto skonsultować problem z urologiem i wykonać np. posiew nasienia. Pozwoli to wykluczyć podłoże infekcyjne. Warto zadbać o stosowanie odpowiednich kosmetyków do higieny intymnej, także przez partnera. Zachęcam do skonsultowania problemu z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!