Jak zniwelować nieprzyjemny zapach z pochwy?

Mój problem jest następujący: nieprzyjemny zapach z okolic intymnych/pochwy. Wymaz z pochwy wykazał szczep Streptococcus batahemolizujący grupa B +++. Byłam wielokrotnie u ginekologa i brałam takie leki jak: Gy******, D**** creme i E********** itd. Nic mi nie pomaga! Zauważyłam, że nieprzyjemny zapach występuję 1,5 tyg. przed miesiączką. Mimo codziennej higieny zapach dalej jest - wystarczy 1,5 godz. od mycia się. Po okresie mam przeźroczyste upławy bez zapachu natomiast im bliżej miesiączki zmieniają się w kolor żółty i śmierdzą strasznie. Jestem po operacji, częściowo miałam wycięty jajnik bo miałam dużą torbiel. Nadmieniam, iż problem trwa już 2 lata. Może powinnam wykonać inne badania a jeśli tak to jakie? Proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W trakcie cyklu miesiączkowego wydzielina z dróg rodnych zmienia swój charakter, co oznacza że nie zawsze jest taka sama. W okresie okołoowulacyjnym jest przeźroczysta, lepka, lekko ciągnąca. W czasie przed miesiączką staje się bardziej zbita, nieprzeźroczysta.
Być może Pani problem wynika z zaburzenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy - na początek warto wypróbować kurację pałeczkami kwasu mlekowego - są one dostępne w bardzo szerokiej gamie produktów bez recepty w aptekach.
Powodem może być również waginoza - w celu jej rozpoznania bada się między innymi mikroskopowo wydzielinę z pochwy.

Jeżeli objawy po kuracji nie ustąpią konieczna będzie ponowna wizyta u prowadzącego ginekologa.

Pozdrawiam