Dolegliwości sugerujące bakteryjne zapalenie pochwy

Witam, od roku mam dziwne wodniste upławy i bardzo nieprzyjemnym zapachu, ciągle czuję, że mam "mokro" i zapach naprawdę jest nieprzyjemny. Nie wiem, co zrobić z tym, co to może być? Obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży i nadal jest tak samo jak przed ciążą. Dodam, że to zaczęło się, gdy zaczęłam współżyć ze swoim obecnym partnerem i nie mam żadnych swędzeń.

Witam! Opisywane dolegliwości dość jednoznacznie sugerują bakteryjne zapalenie pochwy (inaczej waginoza bakteryjna). Ze względu na ciążę konieczne jest jak najszybsze skonsultowanie problemu z ginekologiem, gdyż waginoza bakteryjna w ciąży jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego porodu, odpłynięcia płynu owodniowego oraz urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową. Oprócz badania ginekologicznego może być konieczne wykonanie wymazu z pochwy. Po potwierdzeniu podejrzeń lekarz zleci odpowiednie leczenie dla Pani oraz partnera, gdyż leczenie obojga partnerów zapobiega nawrotom infekcji. Zachęcam do wizyty u ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!