Nieregularna miesiączka jako objaw ciąży

Witam ! Mam pytanie, mam 20 lat okres mialam ostatnio mniej wiecej o 5 dni za wczesnie a po 15 dniach kolejny trwał on 2 dni i nie był intensywny . Takie coś zdarzyło mi się pierwszy raz. Proszę o pomoc , czy to może być objaw ciąży ? (nie biore tabletek anty.)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie śródcykliczne zdecydowanie wymaga konsultacji ginekologicznej. Może być to bowiem objaw zaburzeń hormonalnych, schorzeń narządu rodnego i wielu innych przyczyn, w tym ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.