Seks w dni płodne bez zabezpieczenia a ryzyko zajścia w ciążę

witam mam pytanie kochalam sie z chlopakiem w dni plodne 20.10 i 21.10 bez zabezpieczenia 4.11 bylam u ginekologa badal mnie ginekologicznie na tzw kozle i zapczeczyl ciaze czy jest to dobra diagnoza czy za wczesnie troche czekam na szczera i szybka odpowiedz?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Badanie ginekologiczne było natomiast wykonane na tyle wcześnie, że nie możemy go uznać za wiarygodne. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy lub badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi.