Nieregularne miesiączki a możliwość zajścia w ciążę

Witam. Okresu powinnam dostać 7 października, jutro mija tydzień jak go nie mam. Robiłam dzisiaj test (z porannego moczu) i nie jestem w ciąży, poza tym partner zapewniał mnie, że we mnie nie doszedł (stosunek odbywał się przeważnie z prezerwatywą), dodam, że mam nieregularną miesiączkę, od 4 dni bardzo bolą mnie piersi. Czy mogę być w ciąży?? Bardzo się boję, że tak, proszę o odpowiedź.

Elżbieta Rhone

U każdej aktywnej seksualnie kobiety w wieku rozrodczym możliwa jest ciąża. Wykluczyć na 100% może ją Pani poprzez badanie beta HCG z krwi. Oczywiście testy ciążowe z moczu też są bardzo czułe, ale nie dają 100% pewności. Bolące piersi mogą być też oznaką tego, że wkrótce pojawi się miesiączka.