Czy to może być oznaka ciąży?

Okres spóźnia mi się od 14 dni. Tydzień temu wykonałam test ciążowy - wyszedł negatywny. Zabezpieczam się prezerwatywą, a partner nigdy nie dochodzi we mnie. Obecnie mam silne uczucie wilgotności pochwy. Czy to może być oznaka ciąży?

Witam serdecznie,

jeżeli okres spóźnia się 14 dni to jakby nawet była Pani w ciąży to testy w tak wczesnym stadium mogą wychodzić negatywne. Z testem należy jeszcze poczekać, aby uzyskać wiarygodny wynik. Prezerwatywa nie zapewnia 100% zabezpieczenia. Proszę cierpliwie poczekać na okres a jak sie nie pojawi to za około 10 dni wykonać badani kwi na Beta-HCG, które wykluczy lub potwierdzi ciąże.
Proszę też zastanowić się - może były inne przyczyny zatrzymania okresu np. odchudzanie, zła dieta, zmiana stylu życia, przemęczenie, stres?

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk