Czy mogę być w ciąży, mimo że partner skończył na zewnątrz

Witam, chciałabym dowiedzieć się czy jestem w ciąży. Z moim partnerem kochałam się 24.06 na 8 dni przed spodziewanym okresem. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia, a partner skończył na zewnątrz mnie. Dodam, że wcześniej okresy miałam regularne, mimo odłożenia tabletek koncepcyjnych a teraz okres spóźnia mi się ponad tydzień. Po 7,9 i 14 dniach od stosunku wykonałam test i wyszedł negatywnie. Moje pytanie brzmi, czy jestem w ciąży lub jak bardzo jest to prawdopodobne? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Witam! Niestety nie podała Pani średniej długości cyklu miesięcznego. W przypadku gdy długo cyklu waha się w granicach 28-32 dni to ostatnim płodnym dniem cyklu jest 21. dzień. W ocenie ryzyka należy brać pod uwagę ten fakt jak również to, że stosunek przerywany nie jest wysoce skuteczną metodą antykoncepcji. Jednakże w obecnej chwili istotną informacją jest negatywny wynik testu ciążowego, który powinien być wiarygodny po 14 dniach od stosunku. Prawdopodobieństwo ciąży w tej chwili wydaje się być minimalne. Aby mieć całkowitą pewność można jeszcze wykonać beta-HCG z krwi, negatywny wynik wykluczy ciążę. Przyczyn opóźnienia terminu miesiączki jest wiele, w związku na to zdarzenie mógł mieć również stres, przemęczenie, podróże. W przypadku negatywnego wyniku proponuję poczekać na terminu następnej miesiączki, jej ewentualny brak wymaga konsultacji z ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!