Co oznacza plamienie po niezabezpieczonym stosunku?

Witam. 18 lipca pierwszy raz kochałam się ze swoim chłopakiem, nie miał od początku prezerwatywy, a po stosunku miałam lekkie krwawienie. Później przez 3-4 dni miałam plamienie, takie jak w ostatnich dniach miesiączki. Nie bolał mnie brzuch, ani podbrzusze. Dodam że ostatni okres miałam od 4 do 9 lipca, a następny powinnam dostać na początku sierpnia (nie wiem dokładnie którego gdyż nie jest regularny). Co oznacza to plamienie? Czy to jest jakaś oznaka ciąży, czy dlatego że to był pierwszy raz?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku nie można wykluczyć ciąży ( stosunek odbył się 14 dnia cyklu-dni płodne). Opisane plamienie może być wynikiem tego że to był Pani pierwszy stosunek w życiu. Aby rozwiać wątpliwości co do ciąży może Pani wykonać test ciążowy w kilka dni po opóźnieniu się terminu miesiączki ( wtedy będzie najbardziej wiarygodny). Pozdrawiam.