Regularne cykle, współżycie z zabezpieczeniem a podejrzenie ciąży

mam cykle regularne co 28 dni, seks z prezerwatywą, wszystko było ok, wytrysk był poza mną i wewnątrz prezerwatywy. Okres spóźnia się 6 dni, zrobiłam test po 10 i 12 dniu od stosunku- wynik negatywny. Jakie jest ryzyko, że do ciąży mogło dojść?Dodam, że na początku cyklu miałam infekcję z gorączką ale bez antybiotyków, po opóźnieniu 2 dniowym popadłam w potworny stres.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test ciążowy należy powtórzyć - wyniki poprzednich niewiarygodne. Testy ciążowe z moczu można wykonać najwcześniej 14 dni od stosunku potencjalnie skutkującego ciążą.

Dzień dobry!

Prezerwatywa jest skutecznych zabezpieczeniem. Dodatkowo dwa negatywne testy również wykluczają ciążę. Może Pani jednak po kilku dniach wykonać kolejny lub wybrać się do ginekologa. Powodów przesunięcia terminu miesiączki może być wiele.

Pozdrawiam!