Ryzyko ciąży przy negatywnych testach

pytanie do lekarza ginekologa: Witam, 25 października zaczął mi się sześciodniowy okres. Piątego dnia współżyłam z partnerem bez zabezpieczeń wiedząc że jest to mój bezpłodny dzień. Cykle mam 29-30 dniowe, jednak owulację miałam szybciej niż zwykle bo 6 listopada i przy tym 3-dniowe plamienie. Okres miałam mieć 22 (max 23) listopada, jednak do dziś (27 list) nie mam i nie mam objawów na to wskazujących. Dodam że 21 i 22 listopada też nie było zabezp. Dziś rano robiłam test - negatywny. Co jest?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie, poza ciążą, może być również spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, zaburzeniami hormonalnymi. Zmiana terminu krwawienia może sugerować również przesunięcie terminu owulacji, a tym samym dni płodnych. Dla pewności zalecam powtórzenie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik można uzyskać, gdy test jest wykonywany ok. 14 dni po stosunku. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.