Tkliwość piersi a możliwość ciąży po stosunku z prezerwatywą

Podczas stosunku zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Po skończonym seksie zdjąłem prezerwatywę z nasieniem i ją zawiązałem. Moja partnerka nie miała dość pieszczot, więc włożyłem palca do jej pochwy, był suchy i raczej nie miał na sobie spermy. Mogło dojść do zapłodnienia? Stosunek odbyliśmy około tydzień temu, planowany dzień miesiączki to 23, spóźnia się 2 dni i trochę mniej bolą ją piersi niż dnia poprzedniego. Mam się czego obawiać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest niewielkie. Pana partnerka powinna cierpliwie poczekać na krwawienie miesiączkowe. Jeśli się nie pojawi, warto wykonać test ciążowy.