Nieregularne miesiączki a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Nie dostałam okresu, a chcę przykelić pierwszorazowo plaster i nie chcę czekać do miesiączki, gdyż są one nieregularne. Czy mogę to zrobić? Może one pozwolą mi przywrócić prawidłowy cykl miesiączkowania

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani przykleić plaster w dowolnym terminie. Niemniej jednak proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie do końca pierwszego opakowania.