Nieregularne miesiączki u 20-latki a tabletki antykoncepcyjne

Witam serdecznie, mam 20 lat i jestem dziewicą. Moje miesiączki zdarza się, że nie są regularne i na kolejną czekam czasem nawet 2 miesiące. Ogólnie nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Moje pytanie wiąże się z antykoncepcją - chciałabym dowiedzieć się, czy tabletki antykoncepcyjne to byłaby odpowiednia metoda dla osoby w takim wieku i do tego ze skłonnością do nieregularnych miesiączek? Pozdrawiam

Szanowna Pani!

Myślę,że przed podjęciem decyzji o stosowaniu tabletek antykocepcyjnych, warto by było wykonać u Pani badania hormonalne,żeby znaleść przyczynę nieregularnych miesiączek.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka