Nieregularne miesiączkowanie po poronieniu

Witam!
Mam 22 lata, 18 stycznia 2010 poroniłam w 8 tyg ciąży, płód się nie rozwijał (była to moja pierwsza ciąża), w czasie pierwszej wizyty moja lekarka powiedziała, że już wszystko się zagoiło i nie ma znaku po poronieniu. 5 tyg od poronienia dostałam miesiączkę, która trwała 6 dni i nie była obfita, po miesiączkę przez jakieś 2 tyg miałam brunatne plamienia, które same ostały, mija teraz już 38 dzień, a drugiej miesiączki brak, przed ciążą miałam cykle 28-30 dni.
Nie wiem co robić, czy zgłosić się do mojego lekarza o poradę. Może coś ze mną jest nie tak, czy organizm po poronieniu musi dojść do siebie?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam Gosiaa88

Witam!
Mam 22 lata, 18 stycznia 2010 poroniłam w 8 tyg ciąży, płód się nie rozwijał (była to moja pierwsza ciąża), w czasie pierwszej wizyty moja lekarka powiedziała, że już wszystko się zagoiło i nie ma znaku po poronieniu. 5 tyg od poronienia dostałam miesiączkę, która trwała 6 dni i nie była obfita, po miesiączkę przez jakieś 2 tyg miałam brunatne plamienia, które same ostały, mija teraz już 38 dzień, a drugiej miesiączki brak, przed ciążą miałam cykle 28-30 dni.
Nie wiem co robić, czy zgłosić się do mojego lekarza o poradę. Może coś ze mną jest nie tak, czy organizm po poronieniu musi dojść do siebie?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam Gosiaa88
Witam!

Uważa się, że pierwsze 3 miesiączki po poronieniu mogą być nietypowe, nieregularne. Zazwyczaj są wynikiem przejściowych zaburzeń hormonalnych. Jeżeli za pomocą USG dopochwowego wykluczy się zmiany w obrębie narządu rodnego (tak jak w Pani przypadku) nie należy się tym przejmować. Na wahania hormonalne wskazują również przedłużające się plamienia po ostatniej miesiączce.

Jeżeli jednak brak okresu będzie się znacznie przedłużał, należy zgłosić się do lekarza ginekologa w celu ustalenia przyczyny takiej sytuacji.