Nieregularne zażycie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21

Biorę microgynon 21 już od jakiegoś czasu. Najpierw zapomniałam o rozpoczęciu kolejnego listka po tygodniowej przerwie ( nie miałam recepty) i wzięłam dzień po planowanym terminie. Przy okazji zmieniłam godziny przyjmowania. W połowie brania opakowania nagle zapomniałam dwóch tabletek pod rząd : w czwartek i piątek. Nie boję się zajścia w ciążę, ale rozregulowania i co mam robić, przerwać branie i czekać na miesiączkę? W takim razie kiedy wziąć kolejne opakowanie ?

W tym opakowaniu nie jest pani zabezpieczona. Proszę brać non-stop dwa opakowania. I starać się nie mylić. Jeśli ma Pani z tym problem, proszę porozmawiać z lekarzem na temat innych metod antykoncepcji.