Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych niezgodnie z dniami na blistrze

Witam. Od tygodnia przyjmuję tabletki Microgynon, tyle, że źle.. Właśnie zorientowałam się, że nie przyjmowałam ich zgodnie z opisanymi dniami tygodnia tylko zupełnie nie po kolei! Dziś mamy czwartek, wzięłam tabletkę z wtorku i środy, żeby to wyrównać a jutro planowałam wziąć z czwartku i piątku, ale nie wiem czy tak powinnam zrobić.... Co robić? Brać do końca opakowania już regularnie i potem wziąć z następnego czy zrobić dłuższą przerwę pomiędzy opakowaniami? Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Postąpiła Pani zupełnie nielogicznie, narażając się na wystąpienie objawów niepożądanych.
Tabletki Microgynon są dwuskładnikowe. Każda jest taka sama. Nie ma więc różnicy czy zażywa je Pani zgodnie z dniami na opakowaniu czy też nie.
Zażywanie dwóch tabletek jest zupełnie bezzasadne.
Należy dokończyć opakowanie biorąc po jednej tabletce na dobę.