Nie zgadzają mi się dni tygodnia na blistrze z tabletkami - jak dalej zażywać pigułki?

Mam 18 lat. Rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Okres dostałam w nocy z środy na czwartek, więc pierwszą tabletkę wzięłam w czwartek po południu. Problem w tym, że tabletki biorę od tygodnia i nie zgadzają mi się dni tygodnia na opakowaniu. Zorientowałam się dopiero po 7 dniach, kiedy zobaczyłam w czwartek, że kolejna tabletka jest zapisana jako środa, więc ją wzięłam. Czy zmniejszyło to działanie tabletek i jak przyjmować dalsze tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

To zależy.
1. Jeśli przyjęła Pani tabletkę każdego dnia i żadnej nie pominęła, a chodzi tylko o przyjmowanie tabletek inaczej podpisanych, to ochrona jest pełna. Dalej może Pani brać tabletki jak jest Pani wygodniej, chociaż proponuję przyjmować tabletki zgodnie z podpisami (tylko wo ostatnim tygodniu będzie Pani musiała z tego zrezygnować).
2. Inaczej sutacja wygląda, jeśli pominęła Pani którąś tabletkę. W tym przypadku ryzyko ciąży jest istotnie zwiększone. Proponuję przyjąć tabletkę po stosunku i zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami przez kolejny tydzień.