Jak zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?

Będę brała te tabletki po raz pierwszy. Przy pierwszej tabletce jest napisane start, lecz dopiero po kilku napisane są dni tygodnia i nie wiem, czy zacząć brać od "start", czy od dnia tygodnia.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zażywa Pani tabletki jednofazowe dwuskładnikowe - oznacza to, że wszystkie tabletki w opakowaniu mają taki sam skład - zawierają 2 hormony. Producent na opakowaniu podpisał tabletki dniami tygodnia, ale to nie ma żadnego innego znaczenia poza tym, że ma kobiecie ułatwić zażywanie i zmniejszyć ryzyko pomyłek. Tak naprawdę może Pani zacząć zażywanie od dowolnej pigułki i markerem wpisać sobie sama dni tygodnia... Najłatwiej jednak będzie po prostu zacząć od pigułki, która jest podpisana nazwą dnia tygodnia, w którym rozpoczyna Pani opakowanie i potem brać tabletki według kolejności.

Pozdrawiam!