Nieregularny okres po urodzeniu dziecka

Witam. 19 miesięcy temu urodziłam synka, który ważył 3870g i miał 58cm, poród przeszedł bez żadnych komplikacji, nie miałam nacinanego krocza ani nie pękłam, po 3 dniach gdy wyszliśmy ze szpitala byłam w bardzo dobrej formie. Przez rok czasu miałam regularne miesiączki jednak od przeszło pół roku miesiączkuje 2 razy w miesiącu, między jedną miesiączką a drugą jest 18 dni przerwy (każda miesiączka trwa od 5 do 7 dni). Jakie mogą być przyczyny takich miesiączek, czy może być to coś poważnego ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowe krwawienia mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć zmian w obrębie narządów układu rozrodczego. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza ginekologa.