Nierówne bicie serca u 20-latka

witam mam takie pytanie często nawet w stanie spoczynku serce bije ok. 100 uderzen na minute a po zapaleniu choćby papierosa podnosi się do 140 czy to normalne ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Akcja serca u młodego mężczyzny powinna mieścić się w granicach normy i w spoczynku wynosić około 60-90/minutę. Opisane przez Pana wartości świadczą o tachykardii. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci podstawowe badania dodatkowe, w tym ocenę funkcji tarczycy oraz EKG. Być może konieczna będzie także konsultacja kardiologiczna. Jeśli to możliwe, do czasu wyjaśnienia problemu, proszę postarać się zrezygnować z palenia papierosów oraz picia alkoholu.