Nierówne kończyny po operacji stawu biodrowego u 21-miesięcznego dziecka

Po operacji prawego stawu biodrowego (hip displasia) u dziecka 21 msc nóżka jest dłuższa od tej nie operowaniej (wcześniej była krótsza). Dziecko aktualnie jest 3 tygodnie po zdjęciu gipsu, jeszcze nie chodzi. Czy ona musi się usadowic by była równa z drugą, czy jest to normalne? Czy kiedy dziecko zacznie chodzić to ona się wyrówna? Po zdjęciu gipsu doktor zrobił prześwietlenie i powiedział ze wszystko jest ok bez żadnych zastrzeżeń. Proszę o dodatkowe opinie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest przeanalizowanie badania bezpośredniego oraz badania RTG. Bez powyższych nie ma możliwości niestety się wypowiedzieć.