Nierówne źrenice i podejrzenie tętniaka
Mam duży problem. Nie wiem już, co robić... Mam poprawnie reagujące na światło źrenice i ruchy gałek ocznych, ale źrenice są nierówne (prawa zawsze o ten milimetr, dwa większa w stosunku do lewej). Miałam podejrzenie tętniaka (podobno te w tt łączącej tylnej dają objawy oczne). Robiłam 2 razy angio-mr bez kontrastu na 2 różnych maszynach. Oba badania AKURAT tych tętnic nie uwidoczniły! Proszę was... powiedzcie mi co mam dalej robić. tak bardzo się boję. Mam dopiero 22 lata...

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Nierówność źrenic jest objawem neurologicznym lub okulistycznym. Sugeruję zatem konsultację okulistyczną. Warto jednak pamiętać, że 20 procent zdrowej populacji ma nierówne źrenice i nie jest to wynik żadnej patologii.