Jaka przyczyna nierównych źrenic?
Od roku mam nierówne źrenice,ale tylko czasami, nie cały czas. W właściwie to nie potrafię wyłapać czynnika powodującego tę dolegliwość. W badaniu okulistycznym i neurologicznym jest wszystko dobrze (poprawna reakcja, kształt itp). MR i Angio-MR mózgu dobre. Przyczyna na pewno nie jest ani po stronie mózgu ani wady wzroku. Moje pytanie brzmi:jakie mogą być inne, bardziej "przyziemne" przyczyny nierówności źrenic? Czy przyczyną może być np. problem z kręgosłupem szyjnym?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Schorzenia kręgosłupa szyjnego nie mogą być przyczyną nierównych źrenic. Generalnie przyczyna zawsze ma charakter neurologiczny lub okulistyczny. Warto jednak pamiętać, że 20 procent zdrowej populacji ma nierówne źrenice i nie jest to wynik żadnej patologii.