Co znaczy powiększona źrenica?

Dzień dobry. Kobieta 40 lat. W wieku 20 - stu paru lat lekarz zauważył u mnie powiększoną źrenicę. Zrobiłam zlecone przez niego MR głowy i wszystko było w porządku i jest tak do dnia dzisiejszego. Czasem boli mnie głowa ale to tak jak każdego z nas. Dlaczego i co jest tego przyczyną powiększonej źrenicy u mnie i czy powinnam szykać przyczyny dalej.

Witam
jest pewien procent populacji, o ile dobrze pamiętam koło 10% ludzi, którzy mają jedną żrenicę szerszą. Po prostu taka ich uroda.
Żeby jednak stwierdzić że szeroka żrenica to nic poważnego należy wykonać badnaie NMR tak jak w Pani przypadku było to zrobione. Dopiero gdy badanie NMR jest prawidłowe można się nie martwić.

Warto byłoby sprawdzić czy zrobione NMR było móżgu czy mózgu i oczodołów.
Rozumiem, że badnaie okulistyczne było również prawidłowe.
Pozdrawiam