Niestabilność kolana

Kiedy niestabilność kolana zmienia się w przewlekłe?Czytałam już o tym w internecie.Ale nie rozumie.Lekarz powiedział że 6-8 tygodni goi sie naderane wiązadło a podobno niestabilność po 4 tygodniach staje się przewlekła.Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

Szanowna Pani niestabilność stawu kolanowego należy leczyć, a nie rozpatrywać różnice pomiędzy ostrą, a przewlekłą niestabilnością ! Sposób leczenia jest uzależniony od stopnia uszkodzenia więzadła oraz rodzaju uszkodzonego więzadła.
Zasadniczo każde uszkodzenie, które jest zerwaniem więzadła (całkowite przerwanie ciągłości) kwalifikuje sie do leczenia operacyjnego. Naderwania czyli uszkodzenia z zachowaniem ciagłości więzadła M O Ż N A leczyć zachowawczo ( odpowiednie unieruchomienie w określonym czasie - zazwyczaj z użyciem stabilizatora z następową rehabilitacją). Podsumowując - ortopeda po zbadaniu Pani dobiera odpowiedni sposób leczenia uzależniony od rodzaju więzadła oraz stopnia jego uszkodzenia. W przypadku watpliwości proszę skonsultowac się z innym lekarzem tej samej specjalności. Pozdrawiam