Czy uszkodzenie ACL III stopnia wiąże się z natychmiastową operacją?

Witam czy uszkodzenie ACL III stopnia wiążę się z natychmiastową operacją i czy operacja to konieczność

Dzień dobry,

W przypadku uszkodzenia ACL trzeciego stopnia dochodzi do całkowitego przerwania ciągłości więzadła, z towarzyszącym bólem i objawami znacznej niestabilności. Konieczny jest zabieg artroskopii. Proszę pamiętać, że leczenie bez operacji nie przywróci pełnej sprawności po całkowitym zerwaniu ACL.

Pozdrawiam serdecznie.