Uszkodzenie więzadła z zachowaniem części jego włókien

Co to znaczy? Czy więzadło jest całkowicie zerwane? OPIS Z REZONANSU Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, gładkich zarysach i typowym sygnale, prawidłowo napięte. Podobnie prawidłowy jest przebieg i zarysy ACL jednak jego sygnał jest znacznie podwyższony a zarys więzadła całkowicie zatarty- obraz wskazuje na uszkodzenie więzadła z zachowaniem jedynieczęści jego włókien.

Szanowany Panie, jeżeli objawy kliniczne uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego są zgodne z przytoczonym opisem jest to wskazanie do operacyjnej rekonstrukcji tego więzadła.
Pozdrawiam i sugeruję konsulktację z ortopedą