Uszkodzenie troczków przyśrodkowych rzepki oraz całkowite uszkodzenie ACL

Witam, 7 lat temu uległam zwichnięciu rzepki, skutkiem czego było uszkodzenie troczków przyśrodkowych rzepki oraz całkowite uszkodzenie ACL. W 2008 przeszłam artroskopię stawu, inspekcję struktur śródstawowych oraz rekonstrukcję tego więzadła. Niestety ponownie uległam zwichnięciu i zlecono mi MR. Wniosek w opisie: Stan po rekonstrukcji ACL, uszkodzenie troczków przyśrodkowych rzepki. Pozostałe struktury prawidłowe. Z czym to się wiąże? Bardzo proszę o odpowiedź

W czasie operacji zrekonstruowano więzadło krzyżowe przednie. Nie chroni to przed kolejnymi zwichnięciami rzepki. Nawracające zwichnięcia mogą też wymagać leczenia operacyjnego.