Nieświeży zapach z ust i przepuklina wślizgowa żołądka

Dzień dobry, Kilka miesięcy temu partnerka zwróciła uwagę na nieświeży zapach z ust, mimo częstego mycia zębów i płukania po każdym posiłku zapach występował. Zgłosiłem się do dentysty, laryngologa, internisty w celu odnalezienia źródła problemu. Dostałem skierowanie na gastroskopię, a jej wynik wykazał przepuklinę wślizgową żołądkowo przełykową. Dostałem leki początkowo Helides, ostatnio Dexilant które nie pomagają, a zapach nadal występuje. Co jeszcze mogę zrobić by pozbyć się problemu?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - leczenie przepukliny nie opiera się na jednolekowej farmakoterapii.. Stąd brak wyniku Pana nieświeżego oddechu
Zapraszam do mnie, do krakowa - adres znajdzie Pan w nternecie .
Pozdrawiam serdecznie. Wojciech Kawiorski, Kraków

Nie na każde pytanie da się odpowiedzieć celująco drogą internetowa.Lekarze nie ustalili jeszcze przyczyn powstawania przepukliny rozworu przełykowego, a zatem nie znaleźli sposobu, by jej zapobiegać. Chorobę wiążą z wrodzonym osłabieniem mięśniowego pierścienia otaczającego końcowy odcinek przełyku, ale nie tylko. Przepuklina może być spowodowana ciężkimi urazami jamy brzusznej, przewlekłymi zaparciami i związanym z nimi nieustannym napinaniem przepony podczas oddawania stolca,otyłością, dźwiganiem ciężarów połączonym z napinaniem mięśni brzucha. Powstawaniu przepukliny sprzyjają też wiek powyżej 50 roku życia i palenie papierosów.Lekarz jest w stanie wstępnie zdiagnozować przepuklinę rozworu przełykowego już po rozmowie i badaniu pacjenta. Jednak ponieważ wiele objawów przypomina te, które towarzyszą chorobom mięśnia sercowego, należy wykonać badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego ze szczególnym skupieniem na końcowym odcinku przełyku i jego ujściu do żołądka, prześwietlenie RTG, manometrię (badanie ciśnienia w przełyku), tomografię komputerową oraz EKG z próbą wysiłkową.