Nieswoiste zapalenie jelita grubego

Witam, mam 18lat, od ok.3 lat choruje na nieswoiste zapalenie jelita grubego, moj organizm zle znosil chorobe i potrzebna byla transfuzja krwi. Po transfuzji wszystko wrocilo do normy lecz przed miesiaczkami objawy choroby sie pogarszaja (krew w stolcu, czasem nawet sama krew, oraz bole brzucha) czy miesiaczka moze byc powodem pogorszenia? pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, choroby nieswoiste jelit są chorobami o nie do końca poznanej przyczynie i zachodzących w niej procesach. Ogólnie miesiączka nie powinna powodować istotnych pogorszeń, jednakże nie wiadomo jaki może mieć wpływ na przebieg choroby. Pozdrawiam