Zapalenie jelita grubego u mamy

witam. moja mama byla w szpitalu dzisiaj bo straszne zle sie czula, potwornie mocne bóle brzucha, biegunka i pozniej sama krew. bardzo ją to bolalo dlatego udalo sie nam ją namowic na szpital. dzisiaj zrobili badania i wyszlo zapalenie jelita grubego. lekarz wola zeby mama zostala ale nie dalo sie jej namowic i przepisal leki ktore jutro wypiszemy. prosze powiedzcie mi czy to jest cos groznego? czy zagraza zyciu? jak bule nawrócą czy dzwonic po pogotowie? co doradzacie? prosze pomozcie mi :'(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ból i krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego powrócą należy NIEZWŁOCZNIE zgłosić się do szpitala. Nie jest to jednak wskazanie do wzywania karetki pogotowia. Chyba, że stan ogólny mamy byłby bardzo zły. Krwawienia przy zapaleniu jelit mogą być bardzo obfite co może prowadzić do gwałtownej anemii obciążającej serce i nerki. Poza tym stan zapalny w jelitach predysponuje do powikłań i nieleczony, na pewno do nich doprowadzi. Dlatego sugeruję porozmawiać z mamą. Więcej na temat tych dolegliwości przeczyta Pan pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit