Nietolerancja nabiału u nastolatki

Czy są jakieś leki, które można podać nastolatce, aby nie było bólów brzucha? Rozwolnienie spowodowane nietolerancją nabiału. To trwa od jakiegoś czasu, nie jest to nietolerancja od wieku dziecięcego. Proszę o pomoc.

Musi Pani wiedzieć, że trudno mi doradzać stosowanie jakichkolwiek środków przeciwbólowych czy przeciwbiegunkowych bez bezpośredniego badania pacjenta, wywiadu, analizy całościowej stanu chorobowego z wynikami badań laboratoryjnych i obrazowych. Oczywiście w przypadku nietolerancji nabiału trzeba go unikać w pożywieniu (z tego powodu biegunka - wykluczyć przyczynę), a zwykłe leki dostępne bez recepty w aptece typu rozkurczowego i przeciwbólowego powinny być wystarczające. Kompleksowym leczeniem powinien zająć się lekarz prowadzący pacjentkę myślę, że najlepiej pediatra.