Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie dziecka z alergią pokarmową i nietolerancją pokarmową

Witam mam pytanie dziecko 5 lat ma alergię pokarmową na nabiał i nietolerancję pokarmową.Chciałabym się dowiedzieć jak powinno wyglądać leczenie dziecka?Jakie są leki?I jaki specjalizacji lekarz powinien prowadzić leczenie?W chwili obecnej dziecko jest na ścisłej diecie.Wszystko jest w porządku ale pani doktor kazała zrobić prowokację czyli podać dziecku łyżeczkę jogurtu naturalnego.Dziecko od razu dostało biegunki.Po spożyciu wędliny też wystąpiła biegunka.Dziecko choruje od roku czasu.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

 Sylwia Ogrodowczyk
Sylwia Ogrodowczyk Dietetyk

Witam,

Dobrze jest mieć dobrego alergologa i dietetyka pod ręką w celu przedstawienia zamienników produktów, których w diecie dziecka być nie może.

Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska Dietetyk

Niestety ale przy alergiach i nietolerancjach pokarmowych jedynym dostępnym leczeniem jest eliminacja produktów powodujących objawy. Jeżeli jest Pani trudno komponować posiłki dla dziecka, polecam wizytę u dietetyka.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy