Celiakia i nietolerancja laktozy a niedobory wapnia

moja 4 letnia córka choruje na celiakię i ma nietolerancję laktozy,czy jest jakiś lek lub sposób,aby nie miała niedoborów wapnia i zdrowo się rozwijała?od zdiagnozowania choroby nie spozywa nabiału,lecz domaga się jogurtów .boję się że jak zje jogurt lub danonka to będzie bolał ją brzuszek.bardzo proszę o odpowiedz. anna.

Witam,
jogurtów ani danonków nie należy podawać dziecku z nietolerancją laktozy ze względu właśnie na objawy ze strony przewodu pokarmowego. Ewentualnie prosze poszukać produktów bezlaktozowych tego typu.

Co do suplementacji wapnia, może Pani stosować preparaty dostępne w aptece.

pozdrawiam