Dieta dla dziecka z nietolerancją laktozy

moja córeczka ma 15 mies. ma podejrzenie nietolerancji laktozy wiec ma odstawione mleko. odmawia wszystkich innych alternatywnych napojów jak nutramigen czy mleko sojowe ryżowe itp. tazke zle sie czuje po jogurtach. martwie sie ze bedzie miala niedobory wapnia. co moge jeszcze podawac by miala wystarczajaco wapnie w diecie? czy brak wapnia wplynie na jej wzrost w przyszlosci?

Aleksander Ropielewski

Stosowanie mleka sojowego powinno pokryć zapotrzebowanie dziecka na wapń. Nie ma potrzeby suplementacji w takiej sytuacji (zakładam, że nie ma chorób które mogą powodować utratę lub zaburzenia wchłaniania wapnia.) W razie niedoborów należy jest uzupełniać poprzez podawanie syropów wapniowych dla niemowląt.