Nietolerancja pokarmowa u 19-latka

. Mój syn 19 lat 174cm wzrostu waga 54kg robiliśmy badania na celiakę , tarczycę, na pasożyty wszystko w normie. Ostatnio zrobiliśmy prywatnie badania na nietolerancje pokarmową wyszło że nie może jeść mleka, jajek, pszenicy i kukurydzy. Nie powiedziałam na początku że oprócz niskiej wagi syn uskarżał sięna zgagę, biegunki , bóle brzucha, apatia, , brak apetytu. Produkty zostały wykluczone, bierze leki osłonowe na jelita.Biegunki i bóle brzucha mineły ale 2kg stracił nie wiem co robić?

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Niestety, choć w ostatnim czasie sporo pisze się o tzw. nietolerancji pokarmowej, a nawet wykonuje drogie testy, z medycznego punktu widzenia nietolerancja pokamowa jako choroba nie istnieje. Testy naie mają, żadnego udowodnionego naukowo znaczenia. Państwa syn prawdopodobnie cierpi na inne schorzenie, a poświęcanie uwagi na nietolerację tylko niepotrzebnie opóźnia właściwe rozpoznanie.

Powinni Państwo udać sie do doświadczonego gastroenterloga, jeśli to nie za daleko, zapraszam do naszej kliniki www.melitamedical.pl