Nietolerancja pokarmowa a planowanie ciąży

Witam. Mam pytanie jeśli nie stosuję diety a mam nietolerancję pokarmową czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę mimo tego że wyniki badań OB i CRP są dobre czyli wynika z tego że nie ma stanu zapalnego w organizmie. Czytałam że nietolerancja pokarmowa może wpływać na płodność jeśli zrobi się stan zapalny w organizmie. Co Pani o tym sadzi? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Spożywanie produktów, których organizm nie toleruje, przez dłuższy okres czasu, najprawdopodobniej będzie skutkował powstaniem stanów zapalnych, o których Pani pisze. Taka reakcja może faktycznie wpłynąć na obniżenie płodności. Po wykonaniu testów na nietolerancje nie bez powodu zaleca się stosowanie diety eliminacyjnej. Obecny brak stanu zapalnego nie świadczy o tym, że nie pojawi się on w przyszłości. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia niekorzystnego wpływu na płodność, jest to reakcja powodująca dysfunkcyjne działanie organizmu, które zwiększa ryzyko chorób wewnętrznych. Radzimy wykluczyć z diety produkty, na które zdiagnozowano u Pani nietolerancje.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444