Łysienie plackowate a dieta

Witam.Ostatnio zdiagnozowano u mnie łysienie plackowate,powód już znam,spowodowane silnymi lękami,nerwami itp..Interesuje mnie dieta boteż pewnie ma jakiś wpływ na odrost chciałabym wiedziec jak sie odzywiac czego unikac a co ma dobry wpływ?czytałam na forum ze dobrze jeść sobie galaretki i żelki czy to prawda?a może lepiej robic sobie galert też zawiera żelatyne?iczy jak już pozbyłam się lęków to choroba może ustapić czy jest to choroba długoletnia?Bardzo prosze o odpowiedz,pozdrawiam. Anna

Łysienie plackowate w ostatnich czasach uważa się za chorobą autoimmunologiczną. Występowanie jednej choroby związanej z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego sugeruje możliwość istnienia chorób współistniejących, takich jak celiakia, autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy itd. Sugerujemy wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe w klasie IgG i przy dodatnim wyniku produktów wprowadzenie diety eliminacyjno-rotacyjnej. Dodatkowo zminimalizować stres, ponieważ on także, tak jak Pani pisze, ma niekorzystny wpływ na przebieg choroby. Może Pani dodatkowo spożywać produkty bogate w witaminy B, D, E oraz cynk, jod i żelazo. Zalecamy także eliminację węglowodanów prostych.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444