Łysienie i restrykcyjna dieta

Witam. Od roku cierpię na łysienie. Zaczęlo po restrykcyjnej diecie trwającej miesiąc i dużym stresie. Wyniki badań wykazały niedobór estrogenów, nadmiar DHEAs i minimalny kortyzolu. Obecnie ciągła suplementacja, CycloProgenova, odpowiednia dieta i AGAPURIN na pobudzenie krążenia obwodowego. Efektu brak. Czy istnieje jeszcze jakis sposob? loxon? a wyciągi z palmy sabałowej?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Łysienie należy do grupy chorób autoimmunologicznych, których początek bardzo często zaczyna się w jelitach. Nadmiar stresu, niewłaściwe odżywianie są to czynniki prowadzące do zaburzeń mikroflory jelitowej, stanów zapalnych i w konsekwencji nieszczelności jelit.
Korzystne będzie wprowadzenie probiotyków, które poprawią stan mikroflory jelitowe i jelit. Ponadto przydatne mogą być testy w kierunku nadwrażliwości pokarmowej, na podstawie której będzie można zastosować ewentualną dietę eliminacyjną.

Zachęcam do skorzystania z porady dietetyka, specjalizującego się w chorobach autoimmunologicznych, nietolerancjach i alergiach pokarmowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać:Dieta eliminacyjna- kiedy ma sens?http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-eliminacyjna-kiedy-ma-sens.html?c=8