Łysienie i restrykcyjna dieta

Witam. Od roku cierpię na łysienie. Zaczęlo po restrykcyjnej diecie trwającej miesiąc i dużym stresie. Wyniki badań wykazały niedobór estrogenów, nadmiar DHEAs i minimalny kortyzolu. Obecnie ciągła suplementacja, CycloProgenova, odpowiednia dieta i AGAPURIN na pobudzenie krążenia obwodowego. Efektu brak. Czy istnieje jeszcze jakis sposob? loxon? a wyciągi z palmy sabałowej?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Łysienie należy do grupy chorób autoimmunologicznych, których początek bardzo często zaczyna się w jelitach. Nadmiar stresu, niewłaściwe odżywianie są to czynniki prowadzące do zaburzeń mikroflory jelitowej, stanów zapalnych i w konsekwencji nieszczelności jelit.
Korzystne będzie wprowadzenie probiotyków, które poprawią stan mikroflory jelitowe i jelit. Ponadto przydatne mogą być testy w kierunku nadwrażliwości pokarmowej, na podstawie której będzie można zastosować ewentualną dietę eliminacyjną.

Zachęcam do skorzystania z porady dietetyka, specjalizującego się w chorobach autoimmunologicznych, nietolerancjach i alergiach pokarmowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać:Dieta eliminacyjna- kiedy ma sens?http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-eliminacyjna-kiedy-ma-sens.html?c=8

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0

Witam
Włosy potrzebują kilku miesięcy czasu na regenerację. Proszę pomyśleć o zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub mezoterapii, które bardzo szybka wzmocnią włosy i pobudzą odrost. Można pomocniczo stosować Loxon. najważniejsze jest uregulowanie hormonów.
Pozdrawiam

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty