Biegunka z dużą ilością gęstego śluzu przy nietolerancji laktozy

Witam. Od kilku lat borykam się z problemem nietolerancji laktozy, potrafię napić się dwa łyki mleka i dosłownie po 3-5minutach dopada mnie biegunka. Mam bardzo wrażliwy przewód pokarmowy i często miewam boleści brzucha i rozwolnienia. Jednak ostatnimi czasami mam problem z biegunkami z dużą ilością gęstego śluzu, praktycznie ciągle mam potrzebę skorzystania z toalety. Czy może być to przyczyną złego odżywiania? Czy lepiej udać się do lekarza i na jakie badanie? Pozdrawiam

Witam. Jeśli występuje nietolerancja pokarmowa/alergia na laktozę to spożycie nawet małej ilości mleka szkodzi powodując bardzo często biegunki. Czasami jest taka sytuacja, że pacjenci tolerują mleczne produkty sfermentowane kefir, maślanka, jogurty,sery, ale jeśli dolegliwości się pojawiają to je warto również wykluczyć. Proponuję na 2 tygodnie wyłączyć cały nabiał i proszę zaobserwować jak się Pani czuje, jeśli będzie poprawa to znak że trzeba się przyjrzeć diecie. Warto to zrobić u dietetyka, który jeśli zajdzie potrzeba eliminacji produktów anbiałowych wskaże inne źródła wapnia.