Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaparcia od roku u 26-letniej osoby

Witam serdecznie, jestem młodą osobą- mam 26 lat a od roku cierpię na zaparcia. Ponadto miewam problem z biegunkami w trakcie których i przed którymi odczuwam bardzo dokuczliwy ból brzucha. Moje ciało oblewa wówczas fala gorąca i pot. Zauważyłam, że szkodzą mi produkty mleczne i kawa z mlekiem. Lekarz rodzinny poradził mi pić wodę ćwiczyć. Co mogę zrobić, by poprawić swój stan zdrowia? Czy powinnam wykonać jakieś badania? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka "świńskiej grypy"

Świńska grypa to choroba wirusowa. Szybko się rozprzestrzenia i może nawet rozwinąć się do rozmiarów epidemii. Obejrzyj filmik i dowiedz się, co przyczynia się do zachorowania na świńską grypę.

Najprawdopodobniej nie toleruje Pani laktozy,która jest zawarta w mleku. Objaw po spożyciu jest dokładnie taki jaki Pani opisuje, jeszcze się nie dopije napoju, już trzeba biec do toalety...Proponuję na 2 tygodnie całkowicie odstawić nabiał (sery, mleko, jogurty) i po tym czasie wypić mleko, jeśli dolegliwości powrócą to trzeba je wyłączyć z diety. Pacjenci z reguły tolerują fermentowane napoje mleczne: kefir, serki, maślanka, jogurt, więc później może Pani przetestować (tzn, wypić jogurt i obserwować organizm), ilość tolerancji jest bardzo indywidualna . Badania, które można zrobić to testy na nietolerancję laktozy lub nietolerancje pokarmowe np. food detctiv, food print, imu pro lub badania Vita Genum . http://vitagenum.pl/pakiety/pakiet-nietolerancje-pokarmowe/ wpisując #monikabigos może Pani dostać 10% rabatu na dowolny pakiet.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam.Najbardziej pasuje tutaj nietolerancja na laktoze, najlepeij odstawić na jakiś czas nabiał no 2 tyg, potem napić się mleka jeżeli dolegliwośći się nawrócą to niestety należy weliminować je z diety.Warto też spradzić czy toleruje Pani fermentowane napoje.

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy