Czy jeśli nie toleruję mleka krowiego to oznacza, że mam nietolerancję laktozy?

Czy jeśli nie toleruję mleka krowiego (mam po nim biegunkę), to oznacza że mam nietolerancję laktozy? Czy w takim wypadku powinienem nie jeść także produktów przetworzonych z mleka jak jogurty, sery białe czy masło po których nie mam tak wyraźnych objawów?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Witam, nietolerancja laktozy u niektórych osób objawia się tylko nietolerancją mleka, w których laktoza jest mniej zmieniona niż np, w jogurcie i serach. Warto nie rezygnować z produktów po których nie czujemy się źle. Choć najlepiej jest wykonać test na nietolerancję laktozy i wtedy wszystko będzie jasne.

0

Nietolerancja laktozy i mleka w ogóle to dwie inne sprawy. Może Pan spróbować mleka bezlaktozowego oraz produktów fermentowanych i jeśli nie pojawi się negatywna reakcja to znaczy, że nie toleruje Pan laktozy (cukier mleczny). Jeśli natomiast reakcja się pojawi to znaczy, że nie toleruje Pan białek mlecznych (najczęściej jest to kazeina) i wówczas wszystkie produkty mleczne muszą być wyeliminowane z diety.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty